Co to jest i ile kosztuje test antygenowy?

Test antygenowy mierzy obecność antygenów, czyli białek, które organizm wytwarza w odpowiedzi na chorobę lub infekcję. Badanie antygenów jest zwykle wykonywane, gdy lekarz podejrzewa, że masz konkretną chorobę na podstawie objawów. Badanie antygenów może pomóc potwierdzić, czy masz daną chorobę lub zidentyfikować jej konkretny rodzaj. 

Ile kosztuje test antygenowy?

Ile kosztuje test antygenowy? To zależy. Ogólny test antygenowy wykonany w laboratorium immunologicznym może kosztować kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Być może będziesz musiał zapłacić za niego niewielką dopłatę, jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne. W przypadku określonych zaburzeń autoimmunologicznych koszt testu antygenowego będzie zależał od laboratorium, w którym test jest wykonywany i od tego, kto za niego płaci. 

Więcej o tym ile kosztuje test antygenowy na https://dragonmask.pl/blog/test-antygenowy-covid-19-co-to-jest-ile-kosztuje-gdzie-zrobic

Dlaczego wykonuje się test antygenowy?

Badanie antygenów jest zwykle wykonywane, gdy lekarz podejrzewa, że masz konkretną chorobę na podstawie objawów. Obecność przeciwciał autoimmunologicznych we krwi może pomóc potwierdzić lub zidentyfikować konkretny rodzaj choroby. Osoby z zaburzeniami autoimmunologicznymi często mają specyficzne przeciwciała we krwi, nawet jeśli nie mają żadnych objawów. W niektórych przypadkach lekarze mogą chcieć monitorować poziom przeciwciał we krwi, aby upewnić się, że stosowana terapia hamuje te przeciwciała.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.